Category: HTC Thunderbolt

HTC Akıllı Telefon Pazarındaki Savaşı Kaybediyor

Kaliteli telefonlar yapma konusunda epey yol kat eden HTC, bunları nasıl kullanıcılarına ulaştıracağını ise çözebilmiş değil.

Geriye dönüp 2013 yılına baktığımızda Samsung’un sadece ABD’de pazarlamaya 363 milyon dolar harcadığını görüyoruz. Bunun 128 milyon doları son çeyrekte harcanmış.

Apple‘ın da Samsung’dan aşağı kalır bir yanı yok. Firma geçtiğimiz yıl 350.9 milyon doları pazarlama faaliyetlerine ayırmış ve bunun 100 milyon dolarını da özellikle tatil sezonunda harcamış.

Peki ya HTC’de durum ne ? Firmanın bütün yıl boyunca 75.8 milyon dolar gibi ufak bir meblağı pazarlamaya ayırdığını görüyoruz. Üstelik son çeyrekte yapılan harcama sadece 1.5 milyon dolar. Bu durumda HTC One’ın neden rakipleri karşısında gölgede kaldığını kestirmek çok güç değil.

Görünen o ki HTC One m8′in kaderi de One ile aynı olacak zira firmanın bu ürünü Samsung’un Galaxy S5 modeli ile yakın bir tarihte piyasaya sürüldü.

Peki HTC bu durumdan nasıl kurtulacak ?

 Lopez Araştırma’dan Maribel Lopez, “HTC’nin piyasadaki farkındalığını artırması gerekiyor.” diyor ve ekliyor “Bazı pazarlarda hiçbir varlıkları yok.

Yönetim Kurulu Başkanı Cher

Read more :here

July 9, 2014 More